Jednodnevni izlet u Osijek

Autor: Natalia Križanac, 18. 3. 2024.

Učenici su Osnovne škole Sikirevci u subotu, 16. ožujka 2024., otišli na jednodnevni izlet u sklopu izvannastavnih aktivnosti B1 programa Kuharstva, Kulturne baštine Slavonije, Literarno-novinarske skupine te Zavičajne baštine. Na jednodnevni izlet učenike su vodili voditelji navedenih aktivnosti – Iva Zovko, Josipa Jurilj, Natalia Križanac i Mijo Živić. Polazak je bio ispred škole u 8:30 sati.

Najprije smo posjetili Spomen galeriju Ivana Meštrovića u Vrpolju. U stalnom postavu Spomen galerije predstavljeno je 35 radova Ivana Meštrovića, skulptura i reljefa u gipsu i bronci. Osim što smo učili o najpoznatijem i najutjecajnijem hrvatskom kiparu Ivanu Meštroviću, saznali smo i da je hrvatski kipar Mihajlo Živić rođen upravo u našem selu Sikirevci.

Potom, posjetili smo Arheološki muzej Osijek koji djeluje na Trgu Svetog Trojstva u Tvrđi. AMO je jedini specijalizirani muzej u istočnoj Hrvatskoj za istraživanja i iskapanja.

Učenike je oduševio Muzej školjaka i vodenog svijeta koji se nalazi u Tvrđi. Kroz vrlo zanimljivo predavanje i obilazak muzeja, učenici su saznali jako puno zanimljivosti i činjenica o vodenom svijetu. Važno je naglasiti da su učenici aktivno sudjelovali u odgovaranju na pitanja voditelja muzeja te su pokazali dobro poznavanje vodenih organizama i ostatka vodenog svijeta.

Uslijedio je obilazak najmodernijeg stadiona u Hrvatskoj, Opus Arene. Nakon toga, posjetili smo Muzej Slavonije gdje su se učenici okušali u kreativnoj radionici. Izlet je završio odlaskom na Proljetni i Obrtnički sajam. Pogledajte na fotografijama kako nam je bilo!

Osnovna škola Sikirevci / Ljudevita Gaja 11, HR-35224 Sikirevci / os-sikirevci.skole.hr / ured@os-sikirevci.skole.hr